چتربازیمقدماتی

هزینه چتربازی یا سقوط آزاد به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه چتربازی یا سقوط آزاد به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه چتربازی چقدر است؟ هزینه‌ سقوط آزاد شما را شگفت زده می کند. به همین دلیل قصد داریم موضوع را برای شما کمی باز کنیم. بیایید هزینه‌ی چتربازی دونفره، هزینه‌ آموزش چتربازی، و هزینه‌های چتربازان باتجربه را بررسی کنیم و همه چیز را در نظر بگیریم.

هزینه‌ی چتربازی دونفره

هزینه‌ی چتربازی دونفره به دراپ زون بستگی دارد و هر دراپ زون قیمت خودش را دارد. همچنین متناسب با قیمتی که پرداخت می‌کنید، خدمات دریافت می‌کنید. البته ارتفاعی که بالا می‌روید هم روی هزینه‌ چتربازی تأثیر می‌گذارد. هزینه‌ی چتربازی دونفره به پکیج(بسته‌ی پیشنهادی) که انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. البته اگر تصمیم بگیرید که تجربه‌ی چتربازی خود در آن دراپ زون را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، ممکن است تخفیفاتی برای شما اعمال شود، و چتربازی در بعضی روزها هزینه‌ی کمتری نسبت به روزهای دیگر خواهد داشت.

قطعاً اگر تجربه‌ی اول‌ شما باشد، دوست دارید پکیج فیلم و عکس را اضافه کنید. یکی از بزرگ‌ترین پشیمانی افرادی که برای اولین بار چتربازی می‌کنند این است که از لحظه پرش خود فیلم نگرفته‌اند. برخی از پکیج‌های ویدئویی شامل فیلم از کل تجربه‌ی چتربازی از قبیل لحظه‌ی پرش، سقوط آزاد، و لحظه فرود است.

هزینه‌ آموزش چتربازی

هزینه‌ی آموزش نیز از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر متفاوت است. از نظر ما یادگیری چتربازی دونفره برای افرادی که هیچ تجربه‌ای از چتربازی و سقوط آزاد ندارند، بهترین روش است. زیرا یک فرد ماهر و با تجربه همراه شما خواهد بود که می‌تواند اضطراب شما را کنترل کند. دوره‌های آموزشی دوره‌ی تئوری، آموزش تونل باد، مراحل لازم برای سقوط آزاد ، اجرای پرش‌های مربی، پرش‌های خودنظارت‌گرانه، دوره‌ی چتر نجات را شامل می‌شود. انجمن چتربازی ایالات متحده برای صدور مجوز چتربازی و تبدیل شما به چترباز با گواهینامه معتبر و بین المللی از شما می‌خواهد 25 پرش داشته باشید.

هزینه‌ی چتربازی تک‌نفره

بعد از تکمیل دوره‌ی آموزشی و دریافت مجوز، به شما اجازه داده می‌شود تا به تنهایی از هواپیما یا علیکوپتر به پایین بپرید و در سلامت کامل فرود بیایید! هیجان انگیز است. چتربازان باتجربه می‌توانند تجهیزات چتربازی مختص خود را تهیه کنند یا تجهیزات را از دراپ زون اجاره کنند. علاوه بر این، اگر تصمیم به خرید وسایل شخصی خود را دارید، چتر نجات باید هر 180 روز یکبار مجدد بسته‌بندی شود. تفاوتی نمی‌کند که آیا از آن استفاده کرده‌اید یا خیر.

چرا هزینه‌های چتربازی زیاد است

هنگام تعیین هزینه‌ی چتربازی، صاحبان دراپ زون‌ها باید هزینه‌ی همه چیز را در نظر داشته باشند: هواپیما (افراد می‌توانند اجاره کنند یا نکنند)، حفظ و نگهداری و تعمیر هواپیما، افزایش هزینه سوخت، مربیان درجه یک و باتجربه، خدمه زمینی، خلبان، افرادی که تجهیزات را جمع‌آوری می‌کنند، سایر کارکنان، تجهیزات اجاره‌ای (چتر نجات و کلاه‌ایمنی، ریگها، لباس پرش،  التیمتر یا همان ارتفاع سنج) و هزینه‌ی نگهداری تمام این‌ تجهیزات و هزینه نگهداری آشیانه هم به آن اضافه می شود.  

شاید هزینه‌ی چتربازی در نگاه اول زیاد به نظر برسد و از نظر شما تفریحی گران‌قیمت باشد، اما با در نظر گرفتن تمام چیزهایی که در چتربازی اتفاق می‌افتد، هزینه‌ی آن منطقی‌تر به نظر می‌رسد و قابل درک خواهد بود. اگر تمام مواردی که به آن اشاره کردیم با کیفیت عالی ارائه شود، قول می‌دهیم چتربازی ارزش هزینه کردن را دارد! شما نمی‌توانید برچسب هزینه‌ی زیاد بر روی چنین تجربه‌ی که می‌توانند زندگی شما را تحت تأثیر قرار دهد، بزنید.

با توجه به توضیحات بالا می توان گفت هزینه چتربازی در نقاط مختلف دنیا متفاوت است اما بین 99 تا 450 دلار هزینه دارد که بستگی دارد به نوع پرش شما. همیشه گرانترین قیمت مربوط به پرش های دو نفره از هواپیما یا هلی کوپتر است. این قیمت شامل آموزش سقوط ازاد نمی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا