آموزش چتربازی در ایران

آموزش چتربازی در ایران

آموزش چتربازی در ایران برای افراد غیرنظامی در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته است. فرودگاه‌های کوچک در استان‌های مختلف سابقه برگزاری بوگی را دارند. سقوط آزاد در ایران با استفاده از هواپیما و هلی‌کوپتر انجام می‌شود. دراپ زون دائم برای چتربازی در ایران که امکانات کاملی داشته باشد در حال حاضر وجود ندارد. بوگی‌های سقوط آزاد هرچند وقت یک‌بار در ایران برگزار می‌شود.

در چه مناطقی می‌توان سقوط آزاد را در ایران تجربه کرد؟

بوگی‌های سقوط آزاد در ایران در مناطق مختلفی برگزار می‌شود. اگر به سقوط آزاد در مناطق سرسبز علاقه دارید می‌توانید در بوگی‌های شمال ایران شرکت کنید. دشت سرسبز بوجاق در کنار دریای کاسپین منطقه بسیار جذابی برای این تجربه ناب است. این دشت پر از اسب‌های وحشی و گاومیش‌های زیبا هست و منطقه فوق‌العاده برای تجربه سقوط آزاد با نمای دریای کاسپین به حساب می‌آید. هیجان پریدن از هواپیما روی جزیره زیبای قشم از دیگر مواردی است که نمی‌توان آن را از دست داد.

سقوط ازاد در ایران
سقوط ازاد در ایران

چه طور در ایران سقوط آزاد را تجربه کنیم؟

ایران کشور متفاوت و زیبایی برای سقوط آزاد است. بوگی‌های ایران در مناطق زیبا و متفاوتی برگزار می‌شوند. شما اگر به دنبال تجربه سقوط آزاد در ایران هستید می‌توانید از طریق فرم تماس با من یا ارسال ایمیل درخواست خود را مطرح کنید. در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما برای هماهنگی به جهت شرکت در یک بوگی تماس گرفته خواهد شد. تعداد بوگی هایی که غیر نظامی ها می توانند در آن شرکت کنند بسیار محدود است.

سقوط آزاد را از کجا شروع کنیم؟

سقوط آزاد و پریدن از آسمان قطعاً یکی از پرهیجان‌ترین کارهایی است که در این دنیا می‌توان انجام داد. برعکس تصور بسیاری از افراد به دست آوردن چنین مهارتی کار سخت و دشواری نیست. برای شروع ورزش سقوط آزاد باید قبل از هر چیزی اطلاعاتی در رابطه با آن به دست آورد. من عماد مظلومیان این وب‌سایت را با همین هدف راه‌اندازی کرده‌ام. تنها کافی است بخش‌های مختلف آن را با دقت مطالعه کنید. افرادی که تازه می‌خواهند سقوط آزاد را شروع کنند و یا در حال حاضر تحت آموزش هستند. می‌توانند مطالب متنوع بخش مقدماتی را بخوانند. افرادی که تجربه بالایی در سقوط آزاد دارند هم بخش حرفه‌ای برایشان مطالب متنوعی از دنیای سقوط آزاد و چتربازی دارد.

چتربازی در ایران
چتربازی در ایران

اولین قدم، برای شروع یادگیری سقوط آزاد

در گام نخست شما در کلاس‌های زمینی و تئوری سقوط شرکت خواهید کرد و با اصول ایمنی و تجهیزات پرش و پرواز آشنا خواهید شد. در این مرحله شما با مباحث زیادی آشنا خواهید شد. آشنایی با ایرادهای چتر و نحوه رفع کردن آن‌ها ازجمله مواردی است که با آن آشنا خواهید شد. به این ایرادها Malfunction گفته می‌شود.

گام دوم در سقوط آزاد

در گام دوم شما باید یک‌بار با مربی خود سقوط آزاد را تجربه کنید و بعد از دریافت آموزش‌های لازم بر روی زمین و هوا شما به همراه دو مربی سقوط آزاد به‌تنهایی را تجربه خواهید کرد و هر دو مربی همراه با شما به روش AFF می‌پرند. برعکس روش‌های قدیمی شما در آسمان تا قبل از باز کردن چتر تنها نیستید. مربی‌ها مهارت لازم برای در کنار شما ماندن را دارند و تا لحظه باز شدن چتر کنار شما خواهند ماند.

گام سوم در آموزش سقوط آزاد

بعد از کسب مهارت‌های لازم شما گواهینامه معتبر از انجمن‌های مربوط به سقوط آزاد و چتربازی را دریافت خواهید کرد.

درنهایت

شما می‌توانید در هر کشوری که امکانات برای سقوط آزاد داشته باشد این ورزش را انجام داده و لذت ببرید. همچنین می‌توانید در رویدادهای سقوط آزاد داخل ایران هم شرکت کنید. دراپ زون‌ها محل‌های مشخصی شبیه به فرودگاه‌های کوچک هستند که امکانات لازم برای سقوط آزاد را در خود دارند.

آموزش چتربازی در ایران
آموزش چتربازی در ایران

سقوط آزاد با روش AFF

سقوط آزاد به روش AFF آموزشی حرفه­ای، تک­نفره و سریع­ و ایمن‌ترین راه برای اسکای دایور شدن است. سقوط آزاد به روش AFF در ایران هم تدریس می‌شود. این مطلب به شما کمک می­کند تا در خصوص این روش آموزش اسکای دایو، انتخاب آگاهانه­ای داشته باشید. قبل از اینکه پس‌انداز ارزشمند خود را خرج چتربازی کنید باید اطلاعاتی داشته باشد. ما در این وب‌سایت تلاش می‌کنیم با ارائه محتواهای ارزشمند اطلاعات و آگاهی شمارا نسبت به بهتر تصمیم گرفتن افزایش دهیم. مشکل اینجاست که بسیاری از نقاط ضعف و مشکلات، بعد از دوره نمایان می­شوند و دیگر زمانی برای پس گرفتن پول ندارید. در این مقاله به شما کمک می­کنیم تا پاسخ سوا لاتتان در این زمینه را بیابید.

آموزش چتربازی و سقوط آزاد به روش AFF چیست؟

AFF یک دوره فشرده سفارشی با آموزش یک‌به‌یک برای یادگیری تمام مهارت­هایی است که به‌عنوان چترباز کاملاً ماهر به آن نیاز دارید. پس از یک روز کامل تمرینات سخت، یک سری پرش از ارتفاع را خواهید داشت. سه سطح اول با دو مربی از ارتفاع حدود 12000 پا خواهد بود. هنگامی‌که توانایی خود در فرود استیبل را نشان دادید و آگاهی شما بالا رفت، وارد سطح 4 شده و با یک مربی پرش می­کنید.

آموزش چتربازی در ایران
آموزش چتربازی در ایران

در هر سطح به دنبال یک برنامه تمرینی مشخص که توسط مربیان AFF متناسب باوجود مهارت‌ (یا کمبود!) آن به شما ارائه می­‌شود، مهارت­‌های سقوط آزادتان تقویت می‌شوند. با پیشرفت پرش­‌ها، آموزش‌های جامع زمینی در زمینه‌های حیاتی مانند کنترل کانوپی را نیز دریافت خواهید کرد.

افرادی که اطلاعات کمی در خصوص این ورزش دارند، باید همیشه این نکته را به خاطر به سپرند که AFF چیزی فراتر از یک پرش در طول هفته یا خوش‌گذرانی در تعطیلات است. بلکه دوره­ای است که برای انجام چتربازی باید طی کنید. برای همین موضوع را کاملاً سنجیده بررسی کرده و حتماً مطمئن شوید که می­خواهید این رشته ورزشی را انجام دهید.

برای تماشای کلیپ های سقوط آزاد کلیک کنید

برای آموزش چتربازی و تجربه پرش دو نفره سقوط آزاد (با مربی) فرم زیر را تکمیل کنید.

درخواست آموزش چتربازی

  • Date Format: MM slash DD slash YYYY

درخواست پرش دو نفره

  • Date Format: MM slash DD slash YYYY


دکمه بازگشت به بالا