اخبارتونل بادحرفه‌ایرکوردها

اسکای‌ سرفر رکود جهانی خودش را برای بیشترین چرخش شکست

اسکای‌ سرفر رکود جهانی خودش را برای بیشترین چرخش شکست

اسکای سرفر معروف کیت ادوارد اسنایدر آمریکایی 175 چرخش با تخته شبیه موج سواری[1] بر فراز آسمان ویرجینیا انجام داد.

رکورد جهانی برای بیشترین چرخش با تخته موج سواری در حین پرواز یک‌بار دیگر توسط همان شخصی که رکورد متعلق به آن بود شکسته شد. او کسی نیست به جز کیت ادوارد اسنایدر آمریکایی. اسنایدر در دنیای چتربازی با نام «کیبی» شهرت دارد، و 175 چرخش 360 درجه‌ای خیره‌کننده را در یک پرش به انجام رساند. همه‌ی این 175 چرخش در حالی اتفاق افتاد که اسنایدر به یک تخته‌ی اسکای سرفینگ متصل بود و همراه با آن شیرجه زد. او این شاهکار را پس از پریدن از هلیکوپتری بر فراز منطقه‌ی سقوط آزاد Skydive Orange در شمال ویرجینیا، ایالات متحده، انجام داد. اگر فکر می‌کنید که انجام 175 چرخش در طول یک پرش کار چندان خارق‌العاده‌ای نیست، پس لطفی در حق خودتان انجام دهید و خودتان اسنایدر را تماشا کنید! دیوانگی است. گینس در صفحه‌ی رسمی خود در اینستاگرام ویدئویی از این رکوردشکنی منتشر کرده است.

چرخش در آن سرعت خطر از دست دادن هوشیاری برای اسکای سرفر را به همراه دارد و واقعاً نگران‌کننده است، اما اسنایدر موفق شد تا به نحوی این موضوع را برطرف کند! همچنین ویدئو رکورد قبلی او که در 1 نوامبر 2021 بر فراز اهرام جیزه در مصر به ثبت رسید، موجود است و می‌توانید آن را مشاهده کنید. این کلیپ کوتاه نشان می‌دهد که اسنایدر 160 چرخش را هنگام پرش از ارتفاع 4114.8 با موفقیت به ثبت رساند (در کمتر از 60 ثانیه سقوط آزاد!) که منجر به مصاحبه‌ای عالی با اسنایدر شد. حالا او به تازگی با 15 چرخش بیشتر رکورد خود را شکست.

اگر با اسکای سرفینگ آشنایی ندارید، این ورزش شاخه‌ای از چتربازی است که در آن فرد پرنده قبل از پریدن به تخته‌ای مخصوص متصل می‌شود. آنها سوار بر تخته حرکات آکروبات مانند چرخیدن، حلقه، و غلطیدن، را در طول سقوط آزاد انجام می‌دهند. تخته‌ی اسکای سرفینگ برخلاف اسمی که دارد از تخته‌ی موج‌سواری کوچک‌تر است و بیشتر شبیه اسنوبرد یا اسکیت‌برد لانگ‌برد است.

اسکای سرفینگ از دهه‌ی 1990 رایج شد و از سال‌های 1995 تا 2000 در بازی‌های ESPN X و در سال 1997 در بازی FAI World Air به نمایش درآمد. اسکای‌ سرفینگ رقابتی معمولاً شامل اسکای سرفر و دوربین پرنده‌ی همراه است که اتفاقات و رویدادها را ضبط می‌کند. اگرچه تعداد علاقه‌مندان به این ورزش در اواخر دهه‌ی 1990 کاهش یافت، اما اخیراً علاقه‌مندان به این ورزش افزایش پیدا کرده‌اند. و دلیل آن وجود تونل‌های باد عمودی بسیار زیادی در سراسر جهان است. این تونل‌ها آموزش پرواز با تخته را آسان‌تر می‌کنند، همچنین آموزش در محیطی با ایمنی بالا صورت می‌گیرد. این امر به پروازکنندگان کمک می‌کند تا قبل از انجام اولین پرش خود، با انجام تمرین‌های بسیار خطرات اسکای سرفینگ را کاهش دهند، یعنی زمانی که پروازکننده کنترل خود را از دست می‌دهد و منجر به چرخش صاف می‌شود. همانطور که در بالا اشاره کردیم، چرخش کنترل‌نشده می‌تواند منجر به از دست دادن هوشیاری و وضعیت قرارگیری بدن به درستی صورت نمی‌گیرد.

بنابراین اگر به اسکای سرفینگ علاقه‌ دارید، به نزدیک‌ترین منطقه‌ی سقوط آزاد نروید. اول کسب اطلاعات کنید، آموزش ببینید، تجربه کسب کنید. شما در تونل‌های باد می‌توانید به سادگی آموزش ببینید و تجربهی لازم را بدست آورید. در این صورت است که آماده خواهید بود.


[1] SKYSURFER

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا