چتربازیمقدماتی
موضوعات داغ

چتربازی سگ ها چگونه ممکن است؟

چتربازی سگ ها چگونه ممکن است؟

چتربازی سگ ها سئوالی است که به ذهن خیلی از افرادی که پا به دنیای سقوط آزاد می گذارند ممکن است برسد. سگ بهترین دوست انسان است که مدت‌هاست در کنارمان زندگی می‌کند. با وجود اینکه زمان دقیق و مشخصی در دست نداریم، اما دوستان چهارپای ما بین 14000 تا 29000 سال همراه ما بوده‌اند! در ماجراجویی‌ها و روزمره‌ها، از پیاده‌روی‌ها و ماشین‌سواری‌ گرفته تا موج‌سواری، سگ‌ها تقریباً در هر فعالیتی که بتوانند به انسان‌ها ملحق می‌شوند. اما درباره‌ی لذت سقوط آزاد چطور؟ چتربازی سگ ها چگونه ممکن است؟

آیا سگ‌ها می‌توانند چتربازی کنند؟

پاسخ این سؤال مثبت است. چتربازی به همراه سگ‌ها امکان‌پذیر است. اگر چه باید توجه داشت که بسیاری از این همراهان پشمالو که به آسمان برده می‌شوند در زمره‌ی حیوانات خانگی قرار نمی‌گیرند. آنها معمولاً سگ‌های ممتاز واحدهای آموزش تاکتیکی هستند. در این مقاله اطلاعات مرتبط با چتربازی سگ‌ها را بدست می‌آورید.

چتربازی با سگ‌های کار

چتربازی با سگ‌ها در اکثر مواقع با هدف به خصوصی انجام می‌گیرد. برای مثال، یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا را در نظر بگیرید. آنها از سگ‌های عملیاتی چتربازِ خود برای مأموریت‌های پرخطر استفاده می‌کنند. این سگ‌ها برای فرود آمدن با چتر نجات در موقعیت‌های حساس جنگی آموزش دیده‌اند. سگ‌های آموزش دیده می‌توانند سقوط آزاد دو نفره داشته باشند، یعنی همراه با راهنمای خود روی زمین فرود بیایند یا حتی می‌توانند با چتر نجات مخصوص سگ‌ها به صورت انفرادی به زمین بیایند.

تجهیزات تخصصی سگ های چترباز

سگ‌های چترباز از تجهیزات تخصصی و به خصوصی استفاده می‌کنند. سگ‌های چترباز نظامی جلیقه‌ی کولار و سیستم کمربندی نگهدارنده دارند که به طور ایمن به نگهدارنده متصل شده است. همچنین برای محافظت از چشم‌هایشان در هنگام سقوط از عینک استفاده می‌کنند. برای پرش‌های مرتفع که چتر نجات را در کمترین ارتفاع باز می‌کنند، سگ‌ها و مربی آنها از ماسک اکسیژن استفاده می‌کنند.

سگ‌های چترباز علاوه بر همکاری در عملیات نظامی، آموزش دیده‌اند تا در مناطقی از آفریقا که مستعد فعالیت‌های غیرقانونی شکار است، فرود بیایند. زمانی که یکی از این شکارچیان غیرقانونی دیده شود، سگ‌ها به همراه مربی خود از هلیکوپتر می‌پرند و با استفاده از حس بویایی قوی خود مسیر رسیدن به شکارچی را ردیابی می‌کنند. این سگ‌ها از گونه‌های درحال انقراض حفاظت می‌کنند و مجرمان را به دست قانون می‌سپارند.

سگ‌های چترباز نقش مهم و اساسی در اقدامات حفاظتی دارند. در دنیای غیرنظامی هم می‌توان سگ‌های چترباز را پیدا کرد. اما از آنجا که مقامات هوانوردی فدرال از ورزش چتربازی سگ‌ها حمایت نمی‌کند، شما به ندرت می‌توانید سگ چترباز پیدا کنید. با وجود تعداد کم آنها، چند نمونه از سقوط آزاد سگ‌ها وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا