آموزشیرویدادهامقدماتی

بوگی اسکای دایوینگ چیست؟

بوگی اسکای دایوینگ چیست؟

شاید تابه‌حال نام بوگی در رابطه با چتربازی و سقوط آزاد شنیده باشی سؤالی که مطرح می‌شود این است که. بوگی دقیقاً چیست؟ در زیر، تمام آنچه در رابطه با بوگی‌ها در سایر کشورهای دنیا بدانید باید بدانید آورده شده است.

در بوگی چه می‌گذرد؟

بوگی در اصل جشنواره‌ای مربوط به چتربازی است. در بوگی معمولاً تعداد پرش‌های بیشتر و سازمان‌یافته‌تری اجرا می‌شود. برخی بوگی‌ها فقط پرش‌های تفریحی دارند و برخی هم آموزشی هستند. در یک بوگی سقوط آزاد معمولاً مهمانی‌ها و فعالیت‌های اجتماعی بیشتری نیز برگزار می‌شود. سرگرمی‌های شبانه در بوگی وجود دارد. هر چیزی، از مسابقه گرفته تا موسیقی زنده و برای پذیرایی و غذا از ون پیتزا گرفته تا ون برگر و غذاهای خانگی در منطقه دراپ زون وجود دارد.

بوگی چتربازی جایی برای آشنایی بیشتر با افراد

بوگی چتربازی مکانی عالی برای حضور و آشنایی با افراد جدید است و اغلب، مردم ترجیح می‌دهند در کمپ یا اقامتگاه‌های محلی ما اقامت کنند تا از شب و همچنین روز لذت ببرند. بوگی‌ها را در سرتاسر دنیاخواهید یافت، بنابراین اگر تصمیم به سفر دارید، رفتن به یک دراپ زون که بوگی در آن برگزار می‌شود همیشه ایده خوبی است!

اجرای پرش در بوگی سقوط آزاد

ما معمولاً در طول مدتی که بوگی برگزار می‌شود بیش از هر زمان دیگری در سال پرش انجام می‌شود و تعداد وسیله پرنده بیشتری در دسترس قرار دارد. ورود به بوگی برای تمامی افراد مجاز است، ازجمله دانش آموزان و چتربازانی که به‌تازگی توسط چتربازان بسیار باتجربه آموزش‌دیده و واجد شرایط شده‌اند و هر چیزی از این قبیل!

مدیریت سوارشدن (LO)

مدیریت سوارشدن (Load Organizing) اصطلاحی است که برای توصیف «پرش‌های برنامه‌ریزی‌شده» استفاده می‌شود. این کار وظیفه یک مسئول  برنامه‌ریزی برای چتربازی است که به همگان فرصت یادگیری و سرگرمی را می‌دهد. این افراد تجربه پرش را به‌طور خلاصه توضیح می‌دهند. مطمئن می‌شوند که همه افراد برنامه را به‌طور واضح درک کرده‌اند، پرش‌ها را مدیریت کرده و پس‌ازآن یک توضیح کامل جهت یادگیری به همه ارائه می‌دهند.

مدیریت سوارشدن در تمامی رشته‌ها دیده می‌شود. از همه بیشتر، مدیریت سوارشدن برای FS را مشاهده می‌کنید. ما آن را «walk up» می‌نامیم، به این معنی که می‌توانید در همان روز حضور یابید و اسم خود را در برگه ثبت‌نام نوشته و به لیست بپیوندید.

این بدان معنا نیست که شما برای رشته‌های FF یا TR یا WS مدیریت سوارشدن walk up وجود ندارد، اما این مسئله معمولاً رایج نیست. اغلب در این رشته‌ها، مدیریت سوارشدن به‌صورت «دعوتی» صورت می‌گیرد، به این معنی که شما یا باید از قبل دعوت‌شده باشید یا برای عضویت در گروه درخواست صادر کنید. با بررسی صفحه فیس بوک ما، منتظر جزئیات دعوت‌نامه LO در رویدادهای ما باشید.

آموزش چتر بازی در بوگی

آموزش چتربازی در بوگی امکان‌پذیر است، اما اگر بخواهیم کاملاً رو راست باشیم، ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد. این به این دلیل است که بسیاری از مربیان ما درگیر کار یا سازمان‌دهی پرش‌های LO هستند. این بدان معنا نیست که نمی‌توانید آموزش ببینید، اما انتظار این را داشته باشید که این عمل در گروه کمی ضعیف‌تر صورت گیرد.

آیا تجربه پرش در بوگی چتربازی هزینه بیشتری دارد؟

به‌هیچ‌وجه! تمامی پرش‌ها با نرخ استاندارد محاسبه می‌شوند، مگر اینکه پرشی خاص مانند پرش نمایشی یا پرش از هواپیمای بازدیدکننده باشد. در این صورت نرخ هزینه دیگری را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

بوگی چتربازی رویدادی اجتماعی است

جنبه اجتماعی یکی از بهترین ویژگی‌های جامعه چتربازان است. زمانی که سقوط آزاد را تجربه نمی‌کنیم، تمایل داریم اوقات فراغت خود را با لذت بردن از فعالیت‌های اجتماعی بگذرانیم. در طول مدت بوگی، فعالیت‌های اجتماعی بیشتری برای شما برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی می‌شود. ازجمله پذیرایی غذا (مانند باربیکیو، ون پیتزا و غذاهای خانگی که همیشه لذت‌بخش هستند). فعالیت‌های گروهی مانند مسابقه و تماشای فیلم و دیگر موارد سرگرم‌کننده وجود دارند. این موارد مانند موسیقی زنده و استراحت در بار البته در زمان حضور ما و هنگام تفریح، رعایت ایمنی شبانه، به‌اندازه رعایت ایمنی در طول روز از اهمیت بالایی برخوردار است.

لازم به ذکر است موارد بالا در بوگی‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا