آموزشیایمنیچتربازی

امنیت سقوط آزاد به گواهی آمار

امنیت در سقوط آزاد در دنیا روزبه‌روز در حال افزایش است. در سال 2018، یواس‌پی‌ای 13 سانحه‌ی هوایی را در ایالات‌متحده از 3.3 میلیون پرش ثبت کرده است که این عدد کمترین آمار سانحه در تاریخ ورزش‌های هوایی این کشور است. به عبارت ساده‌تر یک سانحه در هر 253669 پرش این در حالی است که از هر 100 هزار نفر 12 نفر در تصادفات جاده‌ای در همین کشور می‌میرند و نرخ مرگ‌ومیر براثر نیش زنبور 100 نفر در سال است. در دهه‌ی 1970، این ورزش به‌طور متوسط در کشور امریکا 42.5 کشته در سال داشت و از آن زمان هر ده سال این آمار کاهش‌یافته است. در دهه 1980، میانگین 34.1 و در دهه‌ی 1990 میانگین برابر بود با 32.3 و در اوایل دهه 2000 تا 2009 میانگین تا 25.8 نیز کاهش پیدا کرد.

در سال 2018، اعضای یواس‌پی‌ای در ایالات‌متحده 2147 آسیب‌دیدگی که نیاز به تجهیزات مراقبت‌های ویژه داشت را برای این ورزش گزارش کرده است؛ که تقریباً عبارت است از 1 آسیب‌دیدگی در هر 1537 پرش.

ریسک سقوط آزاد

سقوط آزاد ریسک‌هایی دارد ولی بیشتر آن‌ها به خاطر خطای انسانی رخ می‌دهد. با آمادگی مناسب برای این ورزش این ریسک‌ها به حداقل می‌رسد. رعایت موارد ایمنی باعث می‌شود همه‌چیز در پرش شما به‌درستی پیش برود. بسیاری از فعالیت‌ها روزمره وجود دارند که ازنظر آمار بسیار خطرناک و کشنده هستند. استفاده از تجهیزات مناسب، دریافت آموزش از مربی‌های باسابقه و تمرین زیاد باعث می‌شود بدون هیچ‌گونه خطری سقوط آزاد را تجربه کنید. بسیاری از افراد در حال عبور از عرض خیابان بدون توجه به شرایط خیابان و خطرات موجود با خودروهای عبوری تصادف می‌کنند. موتورسواران زیادی به خاطر نداشتن کلاه ایمنی جان خود را از دست می‌دهند.

آموزش صحیح راهی برای کاهش خطر

افرادی که در دوره‌های سقوط آزاد به روش AFF شرکت می‌کنند به بهترین شکل ممکن یاد می‌گیرند در مواجه با مشکلات احتمالی در هنگام سقوط آزاد چه رفتاری از خود نشان بدهند. برخی از این خطاها مربوط به خود چتر است که افراد یاد می‌گیرند چگونه آن را برطرف کنند. عدم دریافت آموزش صحیح و یا تجهیزات کهنه عامل بروز حوادث مختلف است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا