چتربازیحرفه‌ای
موضوعات داغ

10 دراپ‌ زون سقوط آزاد برتر در جهان

10 دراپ‌ زون سقوط آزاد برتر در جهان

دراپ زون سقوط آزاد محلی است که چتربازها امکانات ایمن چتربازی را دریافت می کنند. با جستجو در وب، صحبت با چتربازان کهنه‌کار و باسابقه در سراسر جهان و ارزیابی تجربیات خود به فهرستی نهایی و کامل از بهترین دراپ‌زون‌های چتربازی در سراسر جهان رسیدیم و اکنون قصد داریم نتیجه‌ی کار خود را با شما به اشتراک بگذاریم. تیم بررسی‌کننده‌ی ما برای رتبه‌بندی این 10 دراپ‌ زون عواملی از جمله آب و هوا، میانگین دید، دسترس‌پذیری در طول سال، زیبایی مناظر، راحتیِ دسترسی به دراپ‌ زون، و موارد دیگری را بررسی کرده است. ما از آخرین منطقه که رتبه‌ی 10 گرفته است شروع می‌کنیم تا به اولین رتبه برسیم.

10– جزیره نخل جمیرا، دبی

تمام مجلات چتربازی در سراسر دنیا از این دراپ‌ زون سقوط آزاد باورنکردنی صحبت می‌کنند. مشخصه‌ی بارز این جزیره این است که به شکل درخت نخل ساخته شده است بنابراین پس‌زمینه‌ای خیره‌کننده از خلیج فارس دارد، همچنین تجربه‌ای منحصر به فرد از دیدن این شکاهکار دست‌ساز انسان در ارتفاع 4.267 کیلومتری ارائه می‌دهد. این منطقه به دلیل دسترسی آسان و راحت به آن جزو 10 منطقه‌ی برتر قرار گرفته است. جزیره نخل جمیرا یکی از دو شهری است در فهرست ما که دسترسی به آن آسان است. اگرچه به دلیل محبوبیت بسیار زیادِ چتربازی در این منطقه، متصدیان دبی می‌توانند به سرعت بلیط‌ها را تمام کنند. پس اگر قصد سفر به دبی دارید، حتماً از روزها یا هفته‌ها قبل رزرو چتربازی خود را انجام دهید. یکی از اشکالاتی که ما درباره‌ی اینجا می‌شنویم این است که میدان دید کم و ابرها کم‌ارتفاع هستند، که اگر مدت کوتاهی در دبی باشید می‌تواند به شدت اذیت‌کننده باشد. برنامه‌ریزی خود را بر این اساس انجام دهید!

9- کوه اورست، نپال

مسلماً یکی از معروف‌ترین مناطق سقوط آزاد در جهان، کوه اورست و رشته‌ کوه‌های هیمالیا است. این مناطق از زمان رایج شدن ورزش‌های مخاطره‌آمیز در منطقه میزبان چتربازان بوده است. زیبایی و میزان شیب این منطقه را نمی‌توان دست کم گرفت. انسانی کوچک بودن که بوسیله‌ی رشته‌ کوه‌های بزرگ احاطه شده است چیزی جز فروتنی و خضوع نیست، و مطمئناً خاطرات تجربه‌ای که بدست می‌آورید در کل زندگی‌ همراه‌تان خواهد بود. آب و هوا نقطه ضعف این منطقه محسوب می‌شود. ممکن است با وجود قله‌های برفی، زمین‌های سخت و شرایط باد مجبور باشید هفته‌ها منتظر بمانید تا شرایط آب و هوایی خوبی پیش‌بینی شود. تازه اگر این انتظار کل فصل طول نکشد. علاوه بر این هوا در ارتفاعات بسیار سرد است، پس بهتر است همراه خود جامپ‌سوت‌ مناسب هوای سرد ببرید.

8- میسور، هند

از نپال به سمت جنوب حرکت می‌کنیم تا به هند برسیم. جایی که رتبه‌ی 8 را دریافت کرده است. در حالی که به اندازه‌ی دو منطقه‌ی پیشین در جهان مشهور نیست، اما حقیقتاً گوهر مخفی آسیا است. شهرت میسور (تپه‌های چاموندی) به خاطر مناظر جنگلی سرسبز و نقش و نگارهای زیبا از مخروبه‌های باستانی پراکنده در بالای تپه‌ها است. اگر قصد سفر به هند را دارید، قطعاً تجربه‌ی چتربازی در این منطقه الزامی بی چون و چرا است! مگر اینکه محل اقامت شما در مناطق اطراف اینجا باشد و رسیدن به این منطقه به تنهایی برای‌تان دشوار باشد. همچنین به شما توصیه می‌کنیم از رفتن به این مناطق در فصل بارندگی (ژوئن تا اکتبر) اجتناب کنید.

7- بیابان نامیب، نامیبیا

اگر به دنبال دراپ زون سقوط آزاد هستید که شبیه هیچ منطقه‌ی دیگری نباشد، لازم نیست جای خیلی دور بروید؛ بیابان نامیب در نامیبیا خواسته‌ی شما را برآورده می‌کند. منطقه‌ای سراسر بیابان و تا جایی که چشم کار می‌کند تپه‌های شنی می‌بینید. تلاقی شن و ماسه با دریا، همگی اینها تضاد شدیدی ایجاد می‌کند و شما را به پرشی باورنکردنی مهمان می‌کند. این منطقه به این دلیل در فهرست ما جای گرفته است که منظره‌ای منحصر به فرد و خیره‌کننده دارد. درست مانند شماره 8، به دلیل دور بودن دسترسی به آن تقریباً سخت است، مگر اینکه از قبل در حال گشتن در منطقه باشید. اگرچه به نظر ما ارزش برنامه‌ریزی کردن برای سفری کامل را دارد.

6- ووس، نروژ

به رتبه‌ی ششم در فهرست خود رسیدیم، جایی در اروپای شمالی. ووس در نروژ به داشتن ورزش‌های مخاطره‌آمیز متنوع و مناظر چشم‌گیر مشهور است. آبدره‌ها به همراه آب‌های یخچالی در رودخانه‌ها و خلیج‌ها منظره‌ای بی‌همتا و ناهموار را ایجاد می‌کنند. اگر نظر ما را بخواهید، دیدن این مناظر شور و شعف خالص است! این دراپ‌زون تنها یک ساعت از شهر محبوب نروژ، برگن، فاصله دارد، که نسبتاً دسترسی خوبی محسوبی می‌شود. با اینحال فصل‌های محدودی می‌توانید در شمال اروپا باشید و فقط محدود به ماه‌های تابستانی نیم‌کره می‌شود. شما می‌توانید از اواخر آوریل تا اواسط سپتامبر به شمال اروپا سفر کنید.

5- ریودوژانیرو، برزیل

فقط یک چیز در مورد ریو وجود دارد؛ خورشید، شن و ماسه، انرژی و جنب و جوش. فضای شهر فضای کارهای شدنی، ماجراجویی و مناظر خیره‌کننده است. به همین دلیل در این فهرست پنجمین رتبه را به خود اختصاص داده است. چتربازی در ریو مناظری از شهر را به شما هدیه می‌دهد که اکثر گردشگران فقط از روی زمین می‌بینند، از جمله تندیس مسیح، کوه شوگرلوف، و ساحل کوپاکابانا. این شهر در سال 2017 اولین عنوان میراث جهانی یونسکو را به خاطر مناظر فرهنگی شهری دریافت کرد. ریو به خصوص در روزهای خوش آب و هوا شهری جذاب در میان چتربازان است. شنیده‌ایم که ممکن است زمان انتظار شما برای پریدن طولانی شود، پس آماده‌ی چنین شرایطی باشید و صبر و حوصله به خرج دهید.

4- دره لاوتربرونن، سوئیس

نمی‌توانستیم بدون اشاره به کوه‌های آلپ این فهرست 10 منطقه‌ای را کامل کنیم!  دره لاوتربرونن پس‌زمینه‌ای بی‌نظیر برای چتربازی دارد و یکی از زیباترین نقاط چتربازی در جهان شناخته شده است. دره‌های سرسبز زیبا، دهکده‌هایی در دامنه‌ی کوه‌ها و قله‌های برفی همگی در سوئیس به انتظار شما نشسته‌اند. می‌توانید بعدازظهر خود را با لیوانی نوشیدنی سرد و با نگاه کردن به زیبایی و عظمت کوه‌ها سپری کنید، شاید هرگز روزی بهتر از این نداشته باشید. همانند مناطق سردسیر دیگر، فصل‌هایی که می‌توانید به اینجا سفر کنید محدود است و سوئیس تقریباً مقصدی گران‌قیمت برای چتربازی و سایر ورزش‌های ماجراجویانه شناخته شده است.

چتربازی و سقوط آزاد
چتربازی و سقوط آزاد

3- کوئینزلند، استرالیا (از میشن بیچ به گلد بیچ)

به راستی نمی‌توانستیم فقط یک منطقه را در ایالت کوئینزلند برای این فهرست انتخاب کنیم. همگی ما با مناطق زیبایی که به طور باورنکردنی در سراسر خط ساحلی پخش شده‌اند و به نظر می‌رسد یکی از دیگری زیباتر و تماشایی‌تر است، آشنا هستیم.  گلد بیچ، از سرفرز پارادایز گرفته تا توئید هدز، و فراتر از آن تا جنوب خلیج بایرون، بکرترین و در عین حال در دسترس‌ترین خط‌ساحلی را دارد. اگر در میشن بیچ چتربازی کنید، می‌‌توانید نه تنها یک منطقه بلکه دو منطقه از میراث جهانی یونسکو را مشاهده کنید؛ ریف و جنگل‌های بارانی داینتری! بهترین نکته درباره‌ی کوئینزلند این است که می‌توانید در هر فصل از سال که بخواهید چتربازی کنید. اینجا یکی از آفتابی‌ترین مناطق در کل سیاره‌ی جهان است، بنابراین می‌توانید انتظار پس‌زمینه‌ای زیبا را داشته باشید.

2- گرند کنیون، آریزونا، ایالات متحده

رتبه‌ی دوم فهرست به منطقه‌ای جز گرند کنیون در ایالات متحده اختصاص داده نشده است. اینجا به عنوان یکی دیگر از مکان‌های میراث جهانی میلیون‌ها گردشگر را هر ساله به سمت خود جذب کرده است تا از گونه‌ی طبیعی و قرمز رنگ آن دیدن کنند.  راهی در فراز آسمان‌ها برای لذت بردن از این زیبایی که اکثر مردم آن را تجربه نمی‌کنند. برای درک وسعت و بزرگی گرند کنیون بهتر است بگوییم که 4931 کیلومتر مربع وسعت دارد که از ایالت رود آیلند بزرگتر است! چتربازی در این نقطه تجربه‌ای است که هرگز فراموش نمی‌شود. با وجود صدها منطقه‌ی چتربازی بین گرند کنیون و کالیفرنیا، می‌توانید به راحتی به این منطقه‌ی زیبا دسترسی پیدا کنید و از آن لذت ببرید. این دراپ زون سقوط آزاد به دلیل قرار گرفتن در منطقه جنوبی ایالات متحده این امکان را فراهم می‌کند تا چتربازی در بیشتر فصول سال امکان‌پذیر باشد.

  1. فاکس گلاسیر، نیوزلند

به رتبه‌ی اول این فهرست رسیدیم. و منطقه‌ای نیست جز نیوزلند؛ پایتخت ماجراجویی در جهان. نیوزلند با وجود کوچک بودن، چشم‌اندازهای متنوع بسیاری دارد؛ کوه، ساحل، یخچال‌های طبیعی، دریاچه، آبدره. تنوع زیست محیطی در این کشور دلیلی است که به آن رتبه اول را دادیم. همانطور که به سمت یخچال‌های طبیعی پرواز می‌کنید، زیبایی مناظر اطراف بر شما غلبه می‌کند و با شناور شدن روی سطح زمین به آرامشی بی‌نظیر دست پیدا می‌کنید. بسیاری از افراد می‌گویند که اینجا محبوب‌ترین دراپ‌زون آنها در سراسر جهان است و به راستی که بهشت چتربازان است.

پرش در این دراپ زون سقوط آزاد برای شما چقدر می‌تواند لذت‌بخش باشد! دوست داریم از تجربیات لذت‌بخش شما در سفر به یکی از دراپ‌زون‌های باورنکردنی آگاه شویم. آیا دوست داشته‌اید؟

با آرزوی آسمانی بی‌پایان و صاف برای شما!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا