ایمنیوینگ سوت

در پرواز با وینگ‌سوت خود بزرگ‌بینی را رها کنید

به پروسه آموزشی پرواز با وینگ سوت اعتماد کنید

در پرواز با وینگ‌سوت خود بزرگ‌بینی را رها کنید

داشتن اعتمادبه‌نفس بسیار عالی است، اما اعتمادبه‌نفس کاذب و دست بالا گرفتن بیش‌ازحد مهارت‌های خود مخصوصاً در ورزش‌های هوایی و مخصوصا در پرواز با وینگ‌سوت نتیجه خوبی به همراه ندارد. واقعیت این است که در هیچ کاری که با ریسک همراه است این رویکرد مناسب نیست. در رابطه با پرواز با وینگ‌سوت‌های سوت، مهم این است که یک وینگ‌سوت مناسب با مهارت‌های فعلی خود تهیه کنید، احتیاجی نیست که از ابتدای کار به فکر مهارت‌های پیشرفته‌تر باشید و وینگ‌سوتی تهیه کنید که دو سایز از خودتان بزرگ‌تر است.

چرا وینگ‌سوت باید اندازه شما باشد؟

دو دلیل بسیار مهم برای پایبندی به روند پیشرفت وجود دارد. دلیل اول ایمنی و دلیل دوم سریع‌ترین راه برای رسیدن به هدف نهایی، یعنی تبدیل‌شدن به یک جامپر ماهر و حرفه‌ای است. با توضیح درباره اینکه چرا یادگیری پرواز با وینگ‌سوت‌های کوچک‌تر، مؤثرترین راه برای پیشرفت در این رشته است شروع می‌کنیم و سپس درباره ایمنی صحبت می‌کنیم؛ زیرا این دو با یکدیگر رابطه مستقیم دارند.

وینگ‌سوت‌ها درست همانند یک تقویت‌کننده عمل می‌کنند

همان‌طور که قبلاً هم گفته شد، وینگ‌سوت‌ها درست همانند یک تقویت‌کننده عمل می‌کنند. آن‌ها به هر حرکتی که انجام می‌دهید شدت بیشتری اضافه می‌کنند. ممکن است فکر کنید وضعیت بدنی شما در حالت درستی قرار دارد؛ وضعیت بال‌ها خنثی و خارج از زاویه هفتی و بدن در حالت آرچ قرار ندارد؛ اما واقعیت این نیست.

بررسی ویدیوی پرواز با وینگ سوت را فراموش نکنید

آنچه شما «احساس می‌کنید» و آنچه درواقع در حال وقوع است، احتمالاً بسیار شبیه به وضعیت ترکینگ یک فرد مبتدی است که مطمئن است پاهای خود را در وضعیت درستی نگه‌داشته، اما درواقع این‌طور نیست. پس از گذراندن دوره سقوط آزاد، هنگامی‌که پرواز با وینگ‌سوت را شروع می‌کنید، مقاومت در برابر هوا نسبت به وضعیتی که در سقوط آزاد بدون وینسگوت به آن عادت داشتید بسیار بیشتر است. برای اینکه یاد بگیرید تا آنچه را که آموخته‌اید در عمل به‌درستی نشان دهید، نیاز به تمرین دارید. از یک مربی واجد شرایط برای شرح ویدیویی پرواز کمک بگیرید.

برای داشتن پرواز امن با وینگ سوت آموزش دیدن را رها نکنید

آموزش طیف کامل پرواز با وینگ‌سوت، پرواز در یک اسلات، تغییر در زوایای پرواز و میزان سرعت، آگاهی از حضور دیگر افراد در حین پرواز، تشکیل یک فورمیشن به‌صورت ایمن و کارآمد، استقرارهای بی‌عیب و نقص، خروج از هواپیما به بهترین شکل… تمامی این‌ها مواردی هستند که باید قبل از ارتقاء وینگ‌سوت، به‌خوبی بر انجام آن‌ها مسلط شوید. اگر قبل از به دست آوردن این مهارت‌ها به سراغ وینگ‌سوت بزرگ‌تر بروید، تنها روند شکل‌گیری و کنترل بر این مهارت‌ها را برای خود دشوارتر می‌کنید. برخی از افراد تحت تأثیر غرور و فشار اطرافیان خود قرار می‌گیرند و زودتر از موعد برای پوشیدن یک وینگ‌سوت بزرگ‌تر اقدام می‌کنند. واقعیت این است که هیچ‌کس تحت تأثیر اینکه شما چه وینگسوتی را برای پرواز انتخاب می‌کنید قرار نمی‌گیرد. تصمیم‌گیری درست و انتخاب وینگ‌سوت مناسب با مهارت‌های خود، بسیار تأثیرگذارتر است. علاوه بر این، به‌محض پوشیدن یک وینگ‌سوت نامناسب، همه متوجه عدم توانایی شما در پرواز خواهند شد.

ایمنی را اولویت اول خود قرار دهید

پرواز با وینگسوتی که هیچ کنترلی روی آن ندارید نه‌تنها جالب نیست، بلکه بسیار خطرناک است! خروج از هواپیما به شیوه اشتباه و قرار گرفتن در مسیر پرواز افراد دیگر، تشکیل یک فورمیشن خارج از کنترل، عدم درک میزان سرعت، قدرت و سرعت برخورد و عدم کاهش سرعت به‌موقع، نزدیک شدن بیش‌ازحد به دیگر افراد در حین پرواز، جابجایی بیش‌ازحد به طرفین… سرعت برخورد دو وینگ‌سوت با یکدیگر می‌تواند کشنده باشد. نمی‌توان چنین مواردی را نادیده گرفت. خودبزرگ‌بینی را کنار بگذارید. چرا وینگ‌سوتی را انتخاب کنید که با پوشیدن آن جان خود و دیگران را به خطر بیندازید؟ اگر تصور می‌کنید این کار جالبی است، کاملاً برعکس این قضیه است!

به پروسه آموزشی اعتماد کنید. یک وینگ‌سوت مناسب با مهارت‌های خود تهیه کنید و انجام هیچ‌یک از مراحل را نادیده نگیرید. درنهایت با انجام این کارها، بدون اینکه خود و دوستانتان را در معرض خطر قرار دهید، به یک جامپر ماهر و حرفه‌ای تبدیل می‌شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا